Jesteś tutaj
Strona główna > podróże > 7 porad dla podróżujących

7 porad dla podróżujących

podróżowanie

Kochamy podróżować, bez względu na to czy to  będzie krótka podróż, lub dłuższa podróż samolotem do odległego egzotycznego miejsca. Ale zbyt często nie planowujemy naszej podróży, czego wynikiem jest frustracja i irytacja.

  1.  Na wycieczkach drogowych, skorzystaj z mapy i zaplanuj trasę dokładnie. Nie wszystko pójdzie dokładnie z planem, ale przynajmniej będziesz miał znacznie mniej nieprzyjemnych niespodzianek.
  2.  Nigdy, przenigdy nie żartowuj na temat bomb lub terrorystów w pobliżu lotnisk. Wiele osób żartobliwie wspomniało, że mają małą bombę i w ich przypadku bagaż jest sprawdzany. Później na komisariacie głęboko żałują swojej głupoty.
  3.  Zwróć uwagę na kieszonkowców na lotniskach i dworcach kolejowych i autobusowych.
  4. Podczas podróży uwzględnij w budżecie podróżnym dodatkowe wydatki. Należą do nich, podatki, opłaty lotniskowe, klimatyczne, napiwki,nieprzewidziane zakupy, itp.
  5. Najbardziej oczywistą rzeczą, aby sprawdzić przed wyruszeniem w podróży zagranicznej jest stan lokalnej pogody, tam gdziesię wybierasz. Nie chcesz paradować w koszulce gdy pada śnieg, czy w futrze gdy jest upał.
  6. Podczas podróży z dziećmi zabierz aktualne zdjęcie każdego z dzieci. Jeśli dziecko zaginie, zdjęcia okażą się bezcenne w pomaganiu policji w odnalezieniu dziecka.
  7. Wycieczka do parku rozrywki ucierpi z braku starannego planowania. Niektóre parki są tak duże, że planowanie jest niezbędne. Pobierz listę wszystkich przejazdów i mapę parku, jak również godzin otwarcia i zamknięcia, przed wyruszeniem w drogę.

Dodaj komentarz