Jesteś tutaj
Strona główna > praca i biznes > Kilka porad których stosowanie pozwoli ci zadbać o formę w biurze

Kilka porad których stosowanie pozwoli ci zadbać o formę w biurze

Praca za biurkiem to jedna z najszkodliwszych rzeczy, jaki można zrobić dla swojego zdrowia. Doradzamy co robić, aby godziny spędzone przy biurku nie odbyły się negatywnie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Nasze rady pozwolą ci na zachowanie zdrowia, Energi i optymizmu podczas pracy.

 • Komfortowe miejsce pracy
  Spędzanie 150 godzin miesięcznie to gigantyczny wysiłek dla naszego kręgosłupa. Dlatego komfort pracy to jeden z najistotniejszych elementów. Fotel, na którym siedzisz powinien być dopasowany indywidualnie do twojego ciała i dobrze wyprofilowany. Fotel powinien też być możliwy do regulacji. Unikaj zakładanie nogi na nogę, powoduje ona zwiększenie obciążenia w kawałku lędźwiowym kręgosłupa.

 • Kilka minut dla ciała
  Wstań od biurka, wykonaj kilka przesądów, pochodź chwilę, twój organizm wymaga ruchu.

 • Ćwiczenia oddechowe
  Stosuj je nie tylko w wypadku stresu, ale także, gdy po prostu chcesz się uspokoić. Bierz wdech nosem , chwile zatrzymaj i powoli wypuść powietrze ustami.

 • Energetyczne śniadanie to postawa
  Bez energetycznego śniadania nie powinieneś wychodzić do pracy. Owsianka z owocami i łyżeczka miodu to dobre rozwiązania.

 • Drugie śniadanie do pracy
  Jest to konieczność w pracy.

 • Kawa, tylko nie za dużo
  Unikaj picia kawy na czczo, najlepiej gotowanej lub z ekspresu. Nie pij więcej niż 2 kaw dzieci. Jeśli słodzisz kawę użyj miodu.

 • Rób sobie przerwę
  Jest wskazane, żeby na każdą przepracowaną godzinę pracy, robić sobie 15 minut przerwy.

-Daj oczom chwilę odpoczynku
Jeśli siedzisz dużo przy komputerze, pamiętaj o oderwaniu wzroku od monitora. Mrugaj często lub zamykaj oczy na kilka sekund