Jesteś tutaj
Strona główna > dom i wnętrze > Okna PCV w Twoim domu

Okna PCV w Twoim domu

okna pcv aluminiowe

Okna winylowe są tanie, trwałe i niezwykle energooszczędne. Produkowane na początku okna PCV miały problemy z rozszerzalnością cieplną. Gdy temperatura zmieniała się, skrzydła rozszerzały się lub kurczyły w bardzo różnym tempie od szyb. W rezultacie, w okna przeciekały lub pękały szyby. Problemy te wyeliminowano, i nowoczesne tworzywa są bardziej trwałe i stabilne wymiarowo niż materiały, które były stosowane 15 lub 20 lat temu. Winyl jest również powszechnie stosowany jako okładziny do okien z drewna lub aluminiowych.

Okna winylowe są wykonane głównie z polichlorku winylu (PVC). Jest to materiał, który ma wiele zalet. Niestety, często wygląda gorzej niż okna drewniane lub metalowych, bo winyl nie jest wystarczająco silny, aby być tłoczyć z niego elementy delikatne.. Z drugiej strony, z wyjątkiem mycia szyb, okna z PCV praktycznie nie wymaga konserwacji. Można mieć okna wielu różnych kolorach. Co więcej, kolor przenika całą strukturę profilu, więc rysy i zadrapania są prawie niemożliwe do zobaczenia.

Niektóre z najlepszych cech okien winylu:

  1. Okna winylowe są wyjątkowo energooszczędne. Wymiana okien na plastikowe może zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia.
  2. Okna PCV są bardzo wytrzymałe.
  3. Mimo, że nie mogą być malowane, okna PCV są dostępne w różnych kolorach odpowiednio do wyglądu domu.
  4. Okna winylowe nie korodują i nie wymagają konserwacji.
  5. Dostępne są w wielu oryginalnych wzorach.
  6. Okna plastikowe są dostępne w szerokiej gamie stylów i kształtów.
  7.  Oferowane w szerokim zakresie, względnie tanie ceny w porównaniu do drewna.

Znajdź licencjonowanego wykonawce w Twojej okolicy i dowiedz się, jak niedrogie okna winylowe mogą być dla Twojego domu.

Dodaj komentarz