Jesteś tutaj
Strona główna > dom i wnętrze > Wybór żaluzji i rolet

Wybór żaluzji i rolet

rolety żaluzje

Istnieje wiele sposobów, w które można udekorować okna. Żeby wymienić tylko kilka – są to żaluzje pionowe, żaluzje poziome, rolety i inne. Przed wyborem warto zadać sobie kilka pytań.

Z jakiego rodzaju przestrzenią mamy do czynienia?

Nie skupiaj się tylko ma przestrzeni wokół okna, ale weź pod uwagę całe pomieszczenie. Spójrz na pokój jako taki. Weź pod uwagę położenie pokoju. Okna wychodzące na północ mogą dać spójne światło, ale mogą wystawić pokój na „zimną” ekspozycję. Dla okien wychodzących na północ warto więc rozważyć okna energooszczędne. Obliczono, iż 40% ciepła ucieka właśnie przez okna. Więc jest o co walczyć.

Okna wychodzące na wschód oferują jasne światło wcześnie rano. To oznacza, że pokój się szybko nagrzewa. Można rozproszyć to wczesne światło używając odpowiednich roletek, czy żaluzji, a newet zwykłych draperii.

Najgorsze są okna wychodzące na zachód. W ich przypadku zachodzi konieczność stosowania szyb z filtrem UV.

Najbardziej naturalnego światła dostarczają okna wychodzące na południe. W przypadku tych ostatnich warto pomyśleć o przesłonach, które wpuszczają dużo światła, ale jednocześnie dają możliwość jego ograniczenia.

Jaki jest twój styl?

To kolejna rzecz jaką powinieneś rozważyć – jakie są Twoje preferencje. Mody ciągle się zmieniają, to co jest na topie dziś, będzie niemodne jutro. Style się zmieniają więc zastanów się co cię uszczęśliwi przez dłuższy okres czasu. Może to będzie styl europejski, formalny, współczesny, rustykalny itp. To style, które ciągle wracają.

Jakie są twoje potrzeby?

Czy w domu są tylko dorośli, czy również dzieci biegające dookoła? To bardzo ważne pytanie. Jeśli w domu są dzieci powinieneś położyć nacisk na bezpieczeństwo rozwiązań, które zastosujesz.

Inną ważną okolicznością są ceny. Jaki jest twój budżet? Jest wiele dostępnych rozwiązań dla okien w różnych przedziałach cenowych – sam zdecydujesz na jakie rolety czy żaluzje cię stać.

Dodaj komentarz