Jesteś tutaj
Strona główna > uroda i zdrowie > Zdrowe gotowanie dla promieniującego zdrowia

Zdrowe gotowanie dla promieniującego zdrowia

zdrowe gotowanie

Kto może oprzeć się apetycznie wyglądającemu zdjęciu w książce kucharskiej ? Kto nie wspomina z dzieciństwa zapachów dań, które z kuchni unosiły się w święta, a nawet w zwykły regularny dzień? Przyprawy, pieczony chleb, ciastka prosto z pieca – to wszystko wywołuje głęboką tęsknotę w większości z nas. Jak odżywianie się posiada zagwarantowane miejsce u każdego z nas w codziennym harmonogramie, tak ci którzy go przygotowują stają się niekoronowanymi bogami i boginiami naszego życia.

Prawdziwe gotowanie to coś więcej niż otwarcie puszki zielonej fasoli , więcej niż podgrzanie gotowego dania kupionego w supermarkecie. Prawdziwym celem gotowania jest nakarmienie cudownego ciała, w którym żyjemy, aby mogło rosnąć i wyrażać witalność i siłę, aby zachować je zdrowe i zdolne do pokonywania zarazków i bakterii środowiskowych. Podsumowując jednym zdaniem, głównym celem gotowania jest Zdrowie!

Kiedy owoc lub warzywo dostarcza nam najwięcej wartości odżywczych ? Eksperci uważają, że jedzenie uprawiane we własnym ogródku zazwyczaj zawiera najwięcej wartości odżywczych. Świeżo zebrane plony zapewniają maksymalną wartość odżywczą. Przechowując owoce i warzywa przez kilka dni, lub transportując je po całym świecie, zmniejszają w nich stężenie witamin i minerałów.

Najlepszym sposobem „gotowania” owoców i warzyw zachowując ich wartości zdrowotne jest jedzenie ich na surowo w sałatkach lub jako przekąski. Dobry kucharz może przygotować piękne danie z naturalnymi kolorami świeżo zebranych owoców i warzyw.

Obecnie genetycznie modyfikowana żywność występuje w prawie każdej roślinie uprawnej.Procedura ta nie istniała aż do ostatniej dekady i pozostaje bardzo kontrowersyjnym tematem.

Pokrótce, procedura ta polega na infekowaniu zdrowego nasiona lub ziarna fragmentami bakterii i owadów, aby wydłużyć jego trwałość, aby wyglądał „dobrze” dla konsumenta. To ma nie tylko negatywny wpływ na własne zdrowie, ale pozostawia kucharza z ograniczonymi składnikami.