Jesteś tutaj
Strona główna > nauka i technika > Kupno komputera bez wydawania fortuny

Kupno komputera bez wydawania fortuny

komputer

Patrzysz na zakup nowego komputera?

Przytłoczony ilością wszystkich dostępnych opcji?

Przygnębiony wysokim kosztem komputerów?

Dla większości ludzi, kupowanie nowego komputera nie musi być tak stresujące jak zakup nowego samochodu. Ani też nie musi być tak drogi. Jeżeli jesteś jak większość ludzi, a masz ograniczony budżet na zakup komputera, to musisz postarać się uzyskać jak najlepszy komputer za najmniejsze pieniądze, ale jak to możliwe?.

Oto 3 proste sposoby, które mogą zaoszczędzić pieniądze przy zakupie nowego komputera:

Rozejrzyj się za najlepszą ofertę.

Brzmi całkiem jak coś oczywistego oczywistego, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nie potrzebują najszybszego i najdroższego komputera z największą ilością „dodatków”. W rzeczywistości nawet najtańszy nowy komputer będzie dużą aktualizacją. Jeśli nie wiesz dużo o komputerach, można się wiele nauczyć w czasie zakupów dookoła. Zadawaj wiele pytań, porównuj ceny, wybierz funkcje, a następnie znajdź najlepszą cenę. Szukaj najlepszych cen, będziesz zaskoczony jak dużo pieniędzy można zaoszczędzić na zakupach!

Zainstaluj własne „dodatki”.

Wiele komputerów, które znajdziesz w sklepie mają zainstalowane duże ilości dodatkowego oprogramowania. Mimo, że może się to wydawać wygodne, nie jest to najlepszy sposób, aby zaoszczędzić pieniądze. Ponadto, choć wiele z tych dodatków, brzmią dobrze, nie zawsze ich potrzebujesz. Często można znaleźć lepsze oferty jako zakup oddzielny przystosowany dla własnych potrzeb, a niektóre z nich można dostać za darmo. Tak więc, zanim kupisz „w pełni załadowany” komputer, należy zadać sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz te wszystkie dodatki, a następnie rozejrzeć się, aby zobaczyć, czy kupując „czysty” komputer a dodatki dokupując oddzielnie, nie oszczędzisz pieniedzy!

Nie kupuj rozszerzonej gwarancji

Jeżeli nie jest to komputer „techniczny”, rozszerzenie gwarancji oferowane przez detalistów komputerowych często brzmi jak dobry pomysł, należy jednak pamiętać, że większość komputerów pochodzi z gwarancją, a większość problemów z komputerem albo będą wydarzały się na początku (w trakcie trwania gwarancji od producenta) lub znacznie później (kiedy to tańszym rozwiązaniem będzie zakup nowego komputera). Technologia zmienia się z każdym dniem bardzo szybko. Tak więc rozważ, czy nie warto jest zrezygnować z rozszerzonej gwarancji. Niezależnie czy kupisz rozszerzoną gwarancje, czy nie, upewnij się, że wykonujesz kopię zapasową wszystkich plików okresowo,tak na wszelki wypadek!

Jeśli masz nieograniczony budżet, powinieneś być szczęśliwy. A jeśli pracujesz przy pomocy komputera, upewnij się, że mają to, czego potrzebujesz. Zakup czegoś za wszelką cenę, co nie pasuje do Twoich potrzeb nie jest dobrym pomysłem.