Jesteś tutaj
Strona główna > podróże > Atrakcyjne podróże „Last minute”

Atrakcyjne podróże „Last minute”

podróże last minute

Wzrost populatności internetu i budżetów rodzinnych sprawiły iż podóże „last minute” zyskały nową populatność. Przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej wyszukamy atrakcyjnych ofert podróży, a następnie wykupimy tani bilet lotniczy, który jest na tyle tani iż podróż tą można zainicjować pod wpływem impulsu. Jeśli jednak myślisz o rezerwacji „last minute” , powinieneś poznać niektóre ukryte fakty.

Ważną kwestią jest to, aby nie ufać ceną widocznych w reklamie. Wynika to z powszechnie stosowanej praktyki cen bez opłat rezerwacyjnych, opłaty lotniskowej i wszelkiego rodzaju innych dodatków – to wszystko realizowane jest z myślą o postawieniu danego klienta przed faktem dokonanem i zapłacenia ceny o wiele wyższej niż sugerowała by to reklama.

Ponadto, należy zdać sobie sprawę, że tylko dlatego iż podróż realizowana jest do jednego z dużych miast jak Londyn czy Paryż, to samo lotnisko może znajdować się kilkadziesiąt kilometrów od miasta (a nawet kilkaset). Tanie linie lotnicze używają mniejszych lotnisk, aby uniknąć płacenia wyższych opłat lotniskowych na większych lotniskach. Tańsze, mniejsze lotniska tymczasem mogą znajdować się nawet o dwie godziny drogi od centrum miasta, często zawodnej komunikacji miejskiej, czy innych problemów, które nie sposób przewidzieć.

magazyn popularnonaukowy

W liniach lotniczych, które przyjmują rezerwacje od krzeseł, warto również zauważyć, że ostatnie loty „last minute” będą miały tylko te miejsca, które nikt inny nie chciał, co zazwyczaj oznacza te w środku rzędu. Może to być bardzo ważne, jeśli boisz się latać lub jeśli chcesz siedzieć razem z rodziną.

Największym haczykiem jest to,iż w ostatniej chwili loty zawsze są bezzwrotne. Jeśli masz zamiar kupić bilet pod wpływem impulsu, upewnij się, że rzeczywiście jest to to czego chcesz.