Jesteś tutaj

Muzyka w tańcu

muzyka w tańcu

Choć wszyscy wiemy, że jazz to gatunek muzyki, to jest to także styl tańca. Wiele osób nie może zrozumieć stwierdzenia, że taniec to muzyka. Istnieje wiele piosenek, które obecnie wspominają o znaczeniu tańca w muzyce, a jednak my jako społeczeństwo zdajemy się zapominać o jego znaczeniu i dążeniu do pokonywania limitów, tak istotne dla młodej grupy wiekowej. Wydaje się że z wiekiem zapominamy nie tylko jak tańczyć, ale także swoiste znaczenie tańca.

„I Hope You Dance” jest tylko jedną z wielu piosenek, które odnoszą się roli, jaką odgrywa w żywieniu taniec i jego oddziaływania na ludzką duszę. Taniec jest jedną z bardziej istotnych czynności w życiu człowieka, więc przy każdej nadarzającej się okazji tańcz, do swojego ulubionego utworu. Wraz z tańcem, przychodzi i radość z życia, człowiek staje się bardziej radosny, żywy i odkrywa że życie jest piękne. „Kiedy masz do wyboru usiąść i słuchać muzyki lub tańczyć w jej rytm, mam nadzieję, że będziesz tańczyć”.

Garth Brooks jest kolejnym muzykiem, który miał doskonały komentarz do tańca. Jego piosenka „Taniec” nie jest kroniką bezpośrednio odnosząca się do znaczenia tańca, ale jego współdzieleniu z innymi. Słowa tej piosenki traktują taniec jako coś równie istotnego jak samo oddychanie, „mogłem przegapić ból, ale bym musiał przegapić taniec”.

Wierzcie lub nie wszystkie dobre piosenki, które wspominają taniec nie stały się piosenkami country, co naprawdę stało się, moim zdaniem, najbardziej istotne. Inną wielką piosenką o tańcu to utwór „Zatańczmy” Davida Bowie. Słowa tego utworu zawiera zwrotkę „Zatańczmy w obawie, że dzisiaj jest wszystkim”. Prawda jest taka, że ​​nigdy nie wiadomo kiedy zakończymy życie, a taniec jest doskonałym sposobem, aby je uczcić.

Muzyka i taniec od lat szły w parze i będą nadal to robić, nawet po tym jak życie nas opuści. Przynajmniej taka jest moja nadzieja. Nie chciałbym zobaczyć świata bez tańca. Byłoby to jak posiadanie dzieci bez ich śmiechu, wszechogarniający smutek na całym świecie, w którym przyszłoby nam żyć. Jeśli chcesz zachować radość swoich dzieci tańcz. Naucz je, że taniec jest doskonałym sposobem, aby wyrazić radość, śmiech jest najlepszą rzeczą, w więc tańcz.