Jesteś tutaj
Strona główna > podróże > Mistyczne miejsce zaprasza!

Mistyczne miejsce zaprasza!

kompleks świątyń Angkor w Kambodży

Już dziś możecie wybrać się w fantastyczną podróż. Jedna z najwspanialszych i najatrakcyjnejszych atrakcji świata – Angkor Wat. Jest to świątynia w całym kompleksie świątyń Angkor w Kambodży w prowincji Siem Reap. Angkor został umieszczony przez UNSECO na Liście Światowego Dziedzictwa. Leży 1,3 km na południe od miasta Angkor Thom.

Ze źródeł wynika, że Angkor w XI wieku był najludniejszym miastem świata – liczącym jeden milion mieszkańców. W XV wieku miasto zostało kompletnie opustoszałe, aby po kilkuset latach zostało odkryte na nowo w roku 1860. Sama świątynia została postawiona ku czci hinduskiego bóstwa Winszu. Po śmierci władcy, Surjawarmana II, Dżajawarman VII przekształcił budowlę w świątynię buddyjską. Po jego śmierci przywrócono świątyni charakter hinduistyczny, niszcząc lub zamurowywując wszystkie elementy buddyzmu.

Płaskożeźby wypełniające cały kompleks świątyń, początkowo bogate w najróżniejsze kolory, wieże pokryte złotem mieniące się w słońcu, wydawać by się mogło, że straciły na majestatyczności. Nic bardziej mylnego, całe miejsce jest przepełnione mistycyzmem oraz niepowtarzalnym klimatem czyniąc je najsłynniejszym oraz najprawdopodobniej najczęściej odwiedzanym kompleksem świątyń na świecie. Zachody słońca obserwowane zza koron otaczającej dżungli, podkreślają przepiękne zarysy budowli, czyniąc te chwile niezapomnianymi.

Dodaj komentarz