Jesteś tutaj
Strona główna > styl życia > Czytanie książki „Wakacje królów” już dziś!

Czytanie książki „Wakacje królów” już dziś!

Jeśli jesteś fanem Barbary Baranek, to z pewnością będziesz podekscytowany zapowiedzą nowej książki przygodowej „Wakacje królów”.

Sama książka ma być przygodowa oraz odrobinę dla dzieci. Tylko jak wcześniej już się przekonaliśmy, sama książka może być początkowo dla dzieci, lecz sama ekranizacja plus następne części sagi, juz wyjdą bardziej dla 18+. Samą Barbarę Baranek można przyrównać do sławnej J.K. Rowling. Obie pisarki – może żeby nie nazwać, że mają ten sam styl – mają tą samą tendencję do stopniowego nadawania powagi swoim dziełom.

Żeby nie zdradzać samej fabuły, nie wiele powiemy o nowej powieści. Sama Baranek też nie mówi za wiele o samej fabule, odnosi się bardziej do tego jak podchodzi do swojego dzieła. W ostatnim wywiadzie czytamy: „…byłam znana z krótkich, jak na moje możliwości, książek i chciałam to zmienić. Właśnie skończyłam pisanie Wakacji królów i jestem naprawde zadowolona z tej powieści. Maluchy ją pokochają, ale co najważniejsze, chcę zbudować większą więź między mną a czytelnikami. Gdy piszesz książki to tak jakby ludzie czytali twoją duszę, wszystko co jest na końcu przelewane na papier przecież wywodzi się z zakątków mojego umysłu oraz serca. Dlatego zdecdowałam się na dłuższe książki oraz ich kontynuacje…”.

O samej fabule wiemy, że będzie ona traktować o poważnych zagadnieniach, na początku ujętych w łatwo zrozumiały i czysty przekaz, mający trafić do najmłodszych. Z wszechobecnych wypowiedzi Barbary, możemy także domyślić się, że dalsze części sagi będą dojżewały z czasem. Najwyraźniej autorka chce stworzyć coś niezapomnianego, coś co będzie towarzyszyć dzieciom podczas dorastania i dojżewania. Najprawdopodobniej kolejne części lektur, zostaną rozłożone w naprawdę długim okresie czasu.

Kto wie, może całe uniwersum „Wakacji królów” dopnie jakością oraz sławą, największym dziełom powstałych w dzisiejszych czasach, takich jak przykładowo „Mały książe”, a nawet je przegoni. Jak narazie za wcześnie na takie spekulacje. Wiemy jednak, że przydałyby się dobre ideały oraz wartości towarzyszące dzieciom podczas ich wstępywania w dorosłe, poważne życie. Czy warto przeczytac? Nawet jako dorosły, bez wątpienia. Z chociażby jednego powodu, Barbara Baranek jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich pisarek dzisiejszych czasów.

Dodaj komentarz